tvnpix
Wybraliście materiał miesiąca, Foto: Casimirus

Zimna Zośka zmroziła konkurencję. Wybraliście materiał miesiąca!

Doceniliście bajkowy świat makro w obiektywie Reportera 24, Casimirusa. Uwiecznione przez niego owady, mimo chłodnych, niekiedy mroźnych majowych poranków, niestrudzenie wykonywały swoje "ogrodowe prace". Zimna Zośka okazała się materiałem miesiąca, pokonując radiowóz na schodach oraz bezmyślne zachowanie mężczyzn, którzy wskoczyli na wybieg dla niedźwiedzi.

W naszym majowym podsumowaniu udział wzięło aż 832 internautów. Znaczną część ich głosów zdobył materiał Casimirusa - 44 proc. Dzięki temu Reporter 24 otrzymał odznakę "Materiał miesiąca". Gratulujemy!

Na drugim miejscu uplasował się rajd po schodach radiowozem autorstwa Zatroskanego Obywatela (24 proc. wszystkich głosów). Waszej uwadze nie uszło również bezmyślne zachowanie mężczyzn, którzy postanowili z bliska zaprzyjaźnić się z miśkami z warszawskiego ZOO i w tym celu wskoczyli na wybieg dla tych zwierząt. Ten materiał zdobył 11 proc. głosów.

I miejsce: Wiosna broni się przed chłodem. Zimna Zośka w ogrodzie

W piątek, 15 maja, jak co roku mieliśmy proste wytłumaczenie na spadek temperatury. To zimna Zośka, która wraz z trzema zimnymi ogrodnikami odwiedziła Polskę na kilka dni. Reporterom 24 nie przeszkodziło to jednak w pokazaniu piękna przyrody i udowodnieniu, że wiosna tak łatwo się nie podda.

Czytaj więcej

II miejsce: Radiowozem po schodach. Popękane płyty, zniszczone stopnie

"Podjechał policyjny radiowóz i po prostu zjechał sobie po schodach na deptak. Za każdym stopniem słychać było trzask" - opisywał nietypową sytuację, jaka miała miejsce w Gdańsku, Reporter 24. Na nagraniu, jakie przesłał na Kontakt 24, widać policyjny samochód, który zjeżdża po schodach niszcząc je. Gdy po chwili usiłuje wyjechać po kolejnych schodach, ponownie je uszkadza.

Czytaj więcej

III miejsce: Wskoczyli na wybieg dla niedźwiedzi. "Bezmyślne zachowanie"

W wybitnie bezmyślny sposób zachowali się dwaj mężczyźni, którzy pod koniec maja wtargnęli na wybieg dla niedźwiedzi przy warszawskim zoo. Jednego z nich zaatakowała i raniła samica. Udało im się jednak uciec. Informację i zdjęcie dostaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

***

Materiał stycznia - Bitwa pór roku w obiektywie Reportera 24

Materiał lutego - Raj dla fotoreporterów. Piękna Śnieżka zimą

Materiał marca - 30 łań przebiegło przed autem

Materiał kwietnia - O psie, który przechodził tylko na zielonym

Autor: popi/aw