tvnpix
Foto: Graczu86

Zima zajrzała do części kraju. "Oby została z nami na jakiś czas"

Podczas gdy w większości Polski pogoda jest raczej daleka od tego, jakiej można byłoby się spodziewać o tej porze roku, są tacy, do których w sylwestra zajrzał śnieg. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Oby została z nami na jakiś czas" - napisał Reporter 24 o nicku Graczu86, który podzielił się nagraniem powrotu zimowej aury do Ustrzyk Dolnych na Podkarpaciu. Jak dodał internauta, śnieg zaczął prószyć około godziny 14.30. To wystarczyło, aby miejscowy park się zabielił.
Temperatura na Podkarpaciu w sylwestra w godzinach popołudniowych wynosiła około 0 stopni Celsjusza.

Czy będzie jeszcze padać?

Z prognoz wynika, że w trakcie sylwestrowej nocy opady na południowym wschodzie kraju będą zanikać, jednak powinien być to deszcz ze śniegiem.

A czy można liczyć na zimową aurę w pierwsze dni nowego roku? Według synoptyków, oprócz deszczu, w niektórych regionach kraju jest szansa, że poprószy śnieg.
Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Wojciech Raczyński, w ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego z centrami nad Danią - niżu Hermine i Białorusią - niżu Kira. Nadal napływać do nas będzie zimne i wilgotne powietrze polarne morskie z zachodu.

Czytaj też na portalu tvnmeteo.pl

Autor: ps/dd Źródło: tvnmeteo.pl / Kontakt 24