tvnpix
Foto: poc tv

Zima do ostatnich chwil. Pokazaliście, gdzie jest biało

Ostatni dzień astronomicznej zimy w różnych częściach kraju upłynął iście zimowo. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania zabielonych krajobrazów.

 

W wielu regionach kraju o poranku w piątek występowały opady śniegu. Nie inaczej było ostatniej nocy, stąd białe obrazki w miejscowościach Reporterów 24. Dostaliśmy zdjęcia i nagrania między innymi z Polkowic w województwie dolnośląskim, Szczecina, czy Brwinowa na Mazowszu.

Nocą z czwartku na piątek miejscami było mroźno. Najniższą temperaturę, wynoszącą -7 stopni Celsjusza zanotowano w Kielcach.

Biało w kraju

W ciągu dnia w piątek śnieg oprószył niemal całą Polskę. Relacje otrzymaliśmy między innymi z Warszawy, Łodzi, Szczecina, Polkowic, Lęborka i wielu innych mniejszych i większych miejscowości.

Okresami silniejszy wiatr potęgował odczucie zimna, a na samych termometrach wystąpiły niskie wartości w najcieplejszym momencie dnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed opadami śniegu.

Pogoda tego nie zapowiada, tymczasem w sobotę o godzinie 10.37 rozpocznie się astronomiczna wiosna. Dzień później nastanie wiosna kalendarzowa.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ps,ek/mj Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl