tvnpix
Foto: skarzysko24pl

Ziemia osunęła się na pracowników. Mężczyzna w szpitalu

Wypadek podczas prac kanalizacyjnych w Suchedniowie (Świętokrzyskie). Jak podaje policja, na pracowników osunęła się ziemia. Jeden z mężczyzn został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie do policji wpłynęło o godzinie 8.40.


- Zostaliśmy poinformowani o zdarzeniu, do którego doszło podczas wykonywania robót ziemnych przy kanalizacji przy ulicy Berezów w Suchedniowie - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 aspirant Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Jak wyjaśnił policjant, według ich wstępnych ustaleń doszło tam do rozszczelnienia rury wodociągowej. Następstwem tego było osunięcie się ziemi w wykopie, gdzie przebywali pracownicy.

Mężczyźni przysypani ziemią

- Dwóch pracowników zostało przysypanych ziemią. Jeden z nich szybko wydostał się na zewnątrz dzięki pomocy kolegów. Drugi dłużej pozostał w wykopie, został nieco podtopiony, dopiero strażacy wyciągnęli mężczyznę na powierzchnię - dodał aspirant Gwóźdź.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

- Na miejscu prowadzone są czynności, jest pięć zastępów straży pożarnej, policja oraz karetka pogotowia - zakończył Jarosław Gwóźdź.

Droga wojewódzka 751 jest zablokowana w obu kierunkach.

Autor: mj/ak

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.