tvnpix
Foto: Jeremiasz

Zielony "pudel" pośród morza rzepaku. "Na takie zdjęcie czekałem dwa lata"

Zagajnik kształtem przypominający psa pośrodku pól kwitnącego rzepaku. Takie zdjęcie - w okolicach wsi Barycz na Dolnym Śląsku - wykonał pan Jeremiasz i przesłał na Kontakt 24. Jak przyznaje, na możliwość wykonania takiego ujęcia i odpowiednie warunki czekał ponad dwa lata.

Pan Jeremiasz ze Skawiny pudla - a właściwie zagajnik w kształcie pudla - ukrytego wśród pól rzepaku znał już wcześniej. O tym fotogenicznym miejscu - na polach nieopodal wsi Barycz - głośno stało się w 2019 roku.

- Zobaczyłem je w internecie przeszło dwa lata temu, ale dopiero w tym roku udało mi się złapać to pole w takich okolicznościach. W innych latach nie było takie urodziwe. To są pola różnych właścicieli i nigdy się nie zdarzyło, żeby dookoła było jednakowo - opowiadał mężczyzna w rozmowie z naszą redakcją. Przyznał, że na to, by sfotografować to miejsce, czekał niemal od momentu, gdy zobaczył prace innych fotografów.

"Chodzi o to, by było wyjątkowe"

- Przemierzam Polskę wzdłuż i wszerz. Wtedy też jechałem i szukałem ciekawych miejsc do zdjęć. To było jakiś tydzień temu. Przejeżdżałem obok, nie jechałem tam bezpośrednio, wiedziałem, że tam jest takie miejsce. Wyleciałem dronem, żeby zobaczyć jak dziś wygląda to miejsce i te pola. Zobaczyłem, że pola dookoła całe zakwitły - mówił autor fotografii. Na zdjęciu widać intensywnie żółte pola rzepaku, a po środku nich - niczym wyspa - tkwi zielony zagajnik, który swym kształtem przypomina pudla.

Mężczyzna przyznał, że z publikacją swoich prac zazwyczaj czeka na zmianę warunków krajobrazowych. - Chodzi o to, by było ono wyjątkowe i żeby ktoś inny nie zrobił podobnego zdjęcia. W tej chwili prawdopodobnie już ten rzepak przekwita, ale jeszcze powinien być. Jednak nie wiem, czy kwitnie całe pole, czy już tylko resztki - wyjaśnił.

Czytaj też na portalu tvn24.pl

Autor: dk, tam/gp Źródło: Kontakt 24/tvn24.pl