tvnpix
Foto: Michał

Zerwane dachy, powalone drzewa, podtopienia

Gwałtowna burza przeszła nad Warszawą i jej okolicami w niedzielę wieczorem. Na zdjęciach i nagraniach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widzimy jej skutki. Jak poinformowała straż pożarna, z różnych dzielnic spływały zgłoszenia o zniszczeniach. Głównie dotyczyły podtopień i drzew powalonych przez wiatr.

SPRAWDŹ PROGNOZĘ POGODY NA PONIEDZIAŁEK

O skutkach burzy czytaj na tvnwarszawa.pl

 

 

 

 

 

- Najtrudniejsza sytuacja była w Warszawie. Strażacy otrzymali prawie 200 zgłoszeń do setek powalonych drzew, zalanych piwnic budynków. Wszystkie jednostki na terenie miasta były zaangażowane w usuwanie skutków wichury - relacjonował po godz. 23 w programie "Dzień po dniu" w TVN24 st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Zniszczone auta, zerwana trakcja

Akcje strażaków obejmowały wszystkie dzielnice. - Najtrudniejsza sytuacja była w Śródmieściu i na Pradze Południe. Wichura, intensywny deszcz, grad spowodowały utrudnienia w wielu miejscach, zostały zniszczone samochody. Na ulicy Nowowiejskiej drzewo zerwało trakcję tramwajową, strażacy wypompowywali wodę też z teatru "Buffo", a z kolei na ulicy Barbórki trzy drzewa uszkodziły kilka samochodów - dodał strażak.

Służby interweniowały również na terenie województwa łódzkiego, w powiatach skierniewickim i łowickim.

St. bryg. Paweł Frątczak o skutkach nawałnicy Źródło: tvn24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: kz/aw