tvnpix

Zderzenie z karetką na sygnale. Trzy osoby ranne

Kierowca karetki, ratownik medyczny i pacjent trafili do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w Płocku. Około godziny 15.50 w okolicy ronda Wojska Polskiego zderzyło się audi z karetką jadącą na sygnałach. O wypadku redakcję Kontaktu 24 poinformował jeden z internautów.

Jak poinformował nas st. asp. Andrzej Lewicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, pojazd uprzywilejowany jechał na czerwonym świetle.

"Około godziny 15.50 w okolicy ronda Wojska Polskiego doszło do zderzenia audi z karetką jadącą na sygnałach. Audi przejechało na zielonym świetle, karetka na czerwonym, ale jest to pojazd uprzywilejowany. Pod wpływem uderzenia karetka przewróciła się na bok. Trzy osoby z karetki (pacjent i dwie osoby) zostały przewiezione do szpitala" - poinformował rzecznik.

Jak dodał st. asp. Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, pacjent to 80-letni mężczyzna. Obsługę karetki stanowiło dwóch mężczyzn: kierowca z uprawnieniami ratownika medycznego i ratownik medyczny.

Kierowca karetki i kierowca audi (34-letni mieszkaniec powiatu płockiego) zostali już przebadani na obecność alkoholu we krwi. Byli trzeźwi.

Autor: ak//tka