tvnpix
Do zdarzenia doszło na A6

Zderzenie na A6. Rozbite samochody, autobus, naczepa ciężarówki na boku

Siedem pojazdów zderzyło się na autostradzie A6 na prawobrzeżu Szczecina, a wśród nich autobus i dwie ciężarówki - poinformował w poniedziałek rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała natomiast, że w kolizji uczestniczyło dziesięć pojazdów, w tym sześć samochodów ciężarowych i autobus. Jedna osoba trafiła do szpitala. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sierżant sztabowy Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przekazał, że "po godzinie 15 na autostradzie A6 na odcinku węzeł Podjuchy - węzeł Klucz doszło w krótkim odstępie czasowym do sześciu różnych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów zarówno osobowych, jak i ciężarowych".

- W wyniku tych zdarzeń jednej osobie została udzielona pomoc medyczna. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazał.

Zderzyło się kilka pojazdów, w tym autobus i ciężarówki

Rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie kapitan Tomasz Kubiak uściślił, że w zdarzeniu brało udział siedem pojazdów - trzy samochody osobowe, dwie ciężarówki, pojazd dostawczy i autobus. Do tej sytuacji doszło na trasie A6 w Szczecinie, w kierunku Kołbaskowa.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała natomiast, że w zdarzeniu brało udział 10 pojazdów - "6 samochodów ciężarowych, 3 samochody osobowe i 1 autobus". Jak podał dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA, trzy ciężarówki przewróciły się, a dwie wypadły z jezdni.

Kubiak dodał, że autobusem podróżowało 27 osób. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały opatrzone. Ogółem cztery osoby przebadano na miejscu. Jak relacjonował reporter TVN24, jedna osoba została przewieziona do szpitala w celu dalszej obserwacji, ale nikomu nic poważnego się nie stało.

Trudne warunki drogowe

Według informacji szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, droga między węzłem Szczecin Podjuchy a węzłem Klucz jest zablokowana.

Również sierżant sztabowy Paweł Pankau potwierdził, że droga w kierunku granicy jest zablokowana, a policjanci kierują ruchem na Radziszewo. - Utrudnienia potrwają jeszcze przez około pięć godzin - zastrzegł. - Z uwagi na bardzo trudne warunki pogodowe prosimy kierowców o daleko idącą ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - dodał.

W Szczecinie panują trudne warunki drogowe spowodowane opadami śniegu i wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla 14 powiatów w Zachodniopomorskiem ostrzeżenie o możliwości wystąpienia zawiei i zamieci śnieżnych spowodowanych przez opady śniegu oraz wschodni i północno-wschodni wiatr, wiejący w porywach do 60 km/h.

Czytaj też na portalu tvn24.pl

Autor: akr//now Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24