tvnpix
Do zdarzenia doszło w Wymysłowie

Zderzenie ciężarówki z pociągiem. Samochód stanął w płomieniach

Wypadek na drodze krajowej nr 15 na odcinku pomiędzy Gnieznem a Trzemesznem w miejscowości Wymysłowo (Wielkopolskie). Jak przekazuje straż pożarna, po zderzeniu z pociągiem samochód ciężarowy stanął w płomieniach. Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób poszkodowanych. Nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazał, że do wypadku doszło po godz. 7 na 149 kilometrze drogi krajowej nr 15 - pomiędzy Gnieznem a Trzemesznem - na wysokości miejscowości Wymysłowo.

Na razie nie ma informacji o osobach rannych w zdarzeniu.

Czytaj też na tvn24.pl

Droga była zablokowana

- Samochód ciężarowy płonie. Droga obecnie jest zablokowana - podał dyżurny. W rozmowie z reporterem TVN24 strażak przekazał, że ogień objął również przód lokomotywy. Wiadomo, że pociąg był składem towarowym.

Policja wyznaczyła objazd lokalnymi drogami. Utrudnienia na drodze trwały do godziny 11.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK przekazał PAP, że pociąg towarowy, nieprzewożący ładunku, jechał z Gdyni do miejscowości Czarny Bór na Dolnym Śląsku. W wyniku zderzenia ruch na trasie kolejowej łączącej Poznań z Toruniem i Olsztynem został wstrzymany.

- Pociągi dalekobieżne jeżdżą okrężną trasą przez Barłogi i Wrześnię - powiedział Śledziński. Dodał, że przewoźnicy regionalni jeszcze nie podjęli decyzji o uruchomieniu autobusowej komunikacji zastępczej.

Normalny ruch na linii kolejowej Poznań-Inowrocław przywrócono około godz. 14.40.

Autor: tam Źródło: PAP, TVN24 Poznań