Temat w toku

Pisze o tym:

58 reporterów

Dodano:

58 materiałów

Zdalna, stacjonarna, hybrydowa. Jak u Was będzie wyglądała nauka?

Powrót dzieci i młodzieży do placówek oświaty zbliża się dużymi krokami. Szkoła w dobie pandemii wyglądać będzie inaczej niż do tej pory. Miasta wydają konkretne zalecenia i rekomendacje. Czy wiecie jak u Was będzie wyglądała nauka? Czekamy na Wasze pytania i wątpliwości dotyczące organizacji roku szkolnego w nowej rzeczywistości.

Miasta dają wytyczne szkołom Autor: TVN24 | Źródło: tvn24


1 września uczniowie wrócą do szkół. Dzieci rozpoczynające edukację w nowym roku szkolnym będą musiały przystosować się do konkretnych wytycznych.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podała, że miasto przeprowadziło ankiety wśród dyrektorów placówek oświatowych na temat nauki zdalnej. Na jej podstawie Warszawska Rada Edukacyjna przedstawiła zbiór zaleceń dla dyrektorów placówek oraz nauczycieli. Będzie to między innymi wdrożenie wariantu mieszanego.

Wiele zależy od tego, czy dana szkoła znajduje się na terenie czerwonej bądź żółtej strefy. W jednym z takich miast, Rybniku, o przerwach spędzonych na korytarzu niektórzy uczniowie będą musieli na razie zapomnieć. W jednej sali lekcyjnej klasy będą niemal przez cały dzień - to do nich będą przychodzić kolejni nauczyciele.

Z kolei Poznań rekomenduje szkołom ponadpodstawowym nauczanie hybrydowe. Wtedy nauka odbywałaby się częściowo stacjonarnie, a częściowo zdalnie, przynajmniej przez pierwsze dwa tygodnie od rozpoczęcia roku szkolnego.

Czy wiecie, jak edukacja po 1 września będzie wyglądała w Waszych miejscowościach? Czy dostaliście już konkretne wytyczne? Jakie macie obawy bądź wątpliwości? Czekamy na Wasze pytania i sygnały.