tvnpix
Ksiądz zatrzymał się na autostradzie w niedozwolonym miejscu, Foto: Roxana

Zatrzymał się na autostradzie przy wypadku. I spowodował następny

Ksiądz zatrzymał się na autostradzie A8 (woj. dolnośląskie) w niedozwolonym miejscu. Jak podaje policja, być może zrobił to aby pomóc kierowcom, którzy chwilę wcześniej brali udział w wypadku. Niestety, postój auta księdza na autostradzie spowodowało kolejne zderzenie. Jeden z kierowców nie wyhamował, uderzył w stojące auto i trafił do szpitala. Informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24 od Roxany.

Ksiądz zatrzymał się w rejonie odcinka AOW Wrocław - Zachód obok wypadku, do którego doszło na przeciwległym pasie.

Być może chciał pomóc poszkodowanym

asp. Wojciech Jabłoński

- Ksiądz zatrzymał się w pobliżu pierwszego zdarzenia drogowego w nieodpowiednim miejscu i wtedy w jego pojazd uderzyło inne auto, które nie zdążyło wyhamować. Kierowca samochodu trafił do szpitala na badania, ksiądz nie odniósł poważniejszych obrażeń - poinformował asp. Wojciech Jabłoński z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jak dodał, nie wiadomo dlaczego ksiądz się zatrzymał. - Być może chciał pomóc poszkodowanym - powiedział policjant.

Pierwszy wypadek

Ksiądz zatrzymał się w pobliżu wypadku, do którego doszło po godz. 11 przy wjeździe na autostradową obwodnicę Wrocławia od strony miejscowości Magnice w stronę Kątów Wrocławskich.

- W zderzeniu trzech pojazdów dwie osoby zostały poszkodowane. Jedna z nich była zakleszczona w pojeździe - relacjonował asp. Wojciech Jabłoński.

Policjant dodał, że w chwili transportu do szpitala życie poszkodowanych nie było zagrożone.

Utrudnienia dla kierowców

Droga była zablokowana przez kilka godzin. - Utrudnienia trwały do godziny 16:30. - poinformował asp. Jabłoński.

 

Autor: popi,mz/aw,sk