Zastępca Ziobry odwołał prokuratora rejonowego w Garwolinie

Anna Makarewicz-Poszytek, decyzją prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, została odwołana ze stanowiska prokuratora rejonowego w Garwolinie. Pełniła tę funkcję od marca 2015r.

 

Informację o odwołaniu prokuratora rejonowego w Garwolinie potwierdza rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.

– Pani prokurator Makarewicz-Poszytek już nie pełni funkcji prokuratora rejonowego. Jest to decyzja prokuratora krajowego, która nie zawierała uzasadnienia. My nie jesteśmy dysponentami wiedzy o tym, co sprawiło, że panią Makarewicz odwołano – informuje prokurator Krystyna Gołąbek.

Prokuratorem krajowym jest Bogdan Święczkowski – I zastępca prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

 

Brak nadzoru wewnętrznego nad postępowaniami

Dotychczasowa prokurator rejonowa w Garwolinie została odwołana z funkcji 25 listopada 2016r. – Powodem tej decyzji był brak jej nadzoru wewnętrznego nad postępowaniami prowadzonymi w tej jednostce. Obowiązki Prokuratora Rejonowego obecnie pełni zastępca prokuratora rejonowego. Kandydata na Prokuratora Rejonowego w Garwolinie przedstawi Prokurator Okręgowy w Siedlcach – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

 

Anna Makarewicz-Poszytek pochodzi z Garwolina. Uczęszczała do miejscowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, a później do liceum na „Długiej”. Prawo studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zawodową rozpoczęła w Prokuraturze Rejonowej w Mińsku Mazowieckim, gdzie pełniła funkcję aplikanta, a następnie asesora. W listopadzie 2003 roku rozpoczęła pracę jako prokurator Prokuratury Rejonowej w Garwolinie. Z dniem 1 października 2006 roku objęła funkcję zastępcy prokuratora rejonowego w Garwolinie. Od 1 marca 2015 roku Anna Makarewicz-Poszytek była prokuratorem rejonowym w Garwolinie. Zastąpiła na tym stanowisku Barbarę Sobotkę, która pełniła tę funkcję przez ostatnie 8 lat. Poprzednia szefowa garwolińskiej prokuratury została prokuratorem rejonowym w Siedlcach.

 

Bez zmian pozostało stanowisko zastępcy prokuratora rejonowego w Garwolinie. Nadal jest nim Marcin Ignasiak.

 

(ur) 2016-11-29 13:27:10

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.