tvnpix

Zastępca komendanta zawieszony. Miał 2 promile, uderzył w podpory mostu

Zastępca komendanta powiatowego policji w Pajęcznie został zawieszony w czynnościach służbowych po tym, jak pod wpływem alkoholu miał uderzyć autem w podpory mostu. Mężczyzna miał około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Prokuratura prowadzi postępowanie/TVN24

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 22 w miejscowości Wąsosz Górny (woj. śląskie). "Kierujący osobowym volkswagenem policjant stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w podpory mostu przebiegającego nad rzeką Wartą. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu" - poinformował nas nadkom. Tomasz Gogolin z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjant zawieszony

Jak się okazało, kierowcą był zastępca komendanta powiatowego policji w Pajęcznie w woj. łódzkim. Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych. "Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie dyscyplinarne celem wydalenia go ze służby" - poinformowała nas podinsp. Joanna Kącka, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

W tej sprawie postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. Jak powiedział prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, policjant miał około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

"W toku postępowania prokurator uzyska również badanie dotyczące zawartości alkoholu we krwi" - dodał prokurator.

Autor: mmt,js//tka,ja