tvnpix
Mężczyzna spał na przęśle mostu, Foto: Google Maps

Zasnął na przęśle mostu. Obudził się podczas akcji strażaków i spadł

Mężczyznę śpiącego na jednym z przęseł mostu nad Utratą w miejscowości Kopytów (woj. mazowieckie) zauważyła jadąca drogą kobieta. Na miejsce wezwano policję i straż, jednak jak wyjaśnią służby, podczas akcji mężczyzna obudził się i spadł. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do groźnego wypadku doszło na moście nad rzeką Utratą, na drodze krajowej 92. Informację potwierdza Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach. - Około godz. 7 otrzymaliśmy zgłoszenie od kobiety, która jadąc drogą 92, zauważyła śpiącego na moście mężczyznę - relacjonowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowy komendy.

Jak wyjaśniła policjantka, rzeka płynie pod drogą krajową 92, a wzdłuż niej po obu stronach znajdują się betonowe przęsła. - Mężczyzna leżał na szczycie jednego z nich, kilka metrów nad ziemią - tłumaczyła.

Obudziła go drabina

- Na miejsce wysłano policję i straż pożarną, aby zabezpieczyć to miejsce, zablokować ruch i ściągnąć mężczyznę - mówiła rzeczniczka. Jak dodała, obudził się w trakcie akcji służb. - Strażacy podstawili drabinę, po której mieli dostać się do mężczyzny, wtedy ten się obudził, wstał i spadł na pas ruchu - precyzuje Gromek-Oćwieja. Z obrażeniami trafił do szpitala.

Policjantka tłumaczy, że badania wykażą, czy był pod wpływem alkoholu bądź jakichś substancji. - Mężczyzna przebywa w szpitalu, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podsumowała.

 

Autor: kab/popi