tvnpix

Zarzut dzieciobójstwa dla 41-latki. Odnaleziono zwłoki noworodka

Zarzut dzieciobójstwa postawiono 41-letniej mieszkance Strzeszowa (woj. zachodniopomorskie). W nocy z piątku na sobotę na terenie jednej z tamtejszych posesji policja znalazła zwłoki noworodka. Kobieta przyznała się do winy. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu chojna24.pl.

Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o odnalezieniu zwłok / TVN24
Jak poinformowała Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, przesłuchano już 41-letnią mieszkankę Strzeszowa. Kobieta usłyszała zarzut dzieciobójstwa. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, "prokurator zarzucił kobiecie, iż w okresie bliżej nieustalonym, od trzech do pięciu lat temu, zabiła dziecko w czasie porodu pod wpływem jego przebiegu".

"Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. Na temat szczegółów tych wyjaśnień prokurator nie udziela żadnych informacji. Mogę jedynie powiedzieć, że kobieta ta wskazała miejsce ukrycia zwłok. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny. Zabezpieczono tam szereg różnych śladów, w tym też wskazujące, że mogą to być zwłoki noworodka" - poinformowała Wojciechowicz.

"Zostaną przeprowadzone specjalistyczne badania genetyczne z zakresu medycyny sądowej, które być może pozwolą na ustalenie szczegółów tego zdarzenia" - zapowiedziała.

Kobiecie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor: ak,aolsz//tka,map

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.