użytkownik niezalogowany
Autor:~anna_edyta
MATERIAŁ INTERNAUTY

Zamiast na słoiku żyję na pudełkach

Kilka dowodów na to, że catering dietetyczny to najlepszy wybór!

Jeszcze jako studentka zaczęłam przygodę z zamawianiem cateringów dietetycznych, wtedy nie było ich tak dużo na rynku, więc nie było trudno je wszystkie wypróbować i wybrać najlepszy. Teraz dosłownie każda osoba jest w stanie z szerokiej oferty wybrać coś odpowiedniego do założonego sobie celu oraz dla uciech podniebienia...ale również zasobności portfela! W tej chwili catering dietetyczny przestał już być usługą tylko i wyłącznie dla "bogatych".
Często mylnie pojmowane jest również słowo dietetyczny- o czym świadczy sama oferta cateringów. Dla wielu ludzi DIETETYCZNY= ODCHUDZAJĄCY. Co więc powiecie na catering 3000 czy 4000 kcal?

Wyszłam z tezy iż catering dietetyczny to najlepszy wybór. Najmocniejszym argumentem jest tu motyw czasu. Czas to pieniądz a dobre zarządzanie czasem to obecnie największa wartość jaką można nabyć i wykorzystać. Żyjemy w ciągłym biegu- zaczyna nam brakować na wszystko czasu.
Jak można oszczędzić czas dzięki cateringowi?
*nie tracisz ani chwili na myślenie o tym co zjesz (5 min przed każdym posiłkiem?)
*nie martwisz się o zmywanie naczyń (normalnie zajmuje Ci to około 5-15 min dziennie?)
*nie musisz gotować (podgrzanie w mikrofali to około 2 minuty, na gotowaniu spędziłabym od 15 minut do 1,5h dziennie)
*nie robię żadnych zakupów oprócz napojów (oszczędzam minimum 30 minut dziennie)
*oszczędzam na lekarzu i staniu w kolejkach - jem zdrowe, zbilansowane jedzenie stosowne do moich potrzeb

Dzięki tym 5 punktom już jestem do przodu o... dajmy na to 2h, które mogę poświęcić na przyjemności lub pracę. Pracę za 15zł/h na rękę co daje mi 30zł dziennie więcej. Przy koszcie cateringu wystarczy "poświęcić" z domowego budżetu już tylko 15-20 zł dziennie i chodzę najedzona i uśmiechnięta. Nie mówię już o marnowaniu wody na zmywanie, gazu na gotowanie, kasy na książki kucharskie i szkolenia ze zdrowego żywienia, kosztach leków (przestałam chorować).

Bardzo szybko nabyłam zdrowych nawyków żywieniowych- jak jedzenie 5 posiłków dziennie. Dzięki zróżnicowaniu diety spróbowałam rzeczy o których by nawet nie pomyślał "zwykły śmiertelnik", lub jak wolicie "człowiek gorszego sortu". Bulgur z Vermicelli to nie miasto a rodzaj kaszy;) Sous Vide to nie znany pisarz a rodzaj gotowania przez długi okres w niskiej temperaturze. 
Dla własnego zdrowia warto zainwestować w dobrego dostawcę cateringu dietetycznego!