tvnpix
Wasze relacje pogodowe , Foto: Reporterzy 24, Kontakt 24

Zalążki trąby powietrznej, zalane ulice. Gwałtowne burze w Polsce

Koniec tygodnia w Polsce był burzowy. W Wielkopolsce, na Mazowszu i w Kujawsko-Pomorskiem zaobserwowano lej kondensacyjny, a nad Lublinem przeszła ulewa, zalewając piwnice i garaże. Na Kontakt 24 przesyłaliście Wasze pogodowe relacje.

 

 

Nad Lublinem przeszła ulewa.

- Dostajemy zgłoszenia dotyczące połamanych gałęzi, zalanych piwnic, jednego garażu, wylewających studzienek. Do tej pory otrzymaliśmy około 20 zgłoszeń. Najbardziej dotknięte zostały dzielnice Czechów i Felin - powiedział przed godziną 16 w rozmowie z redakcją tvnmeteo.pl bryg. Zenon Pisiewicz, dyżurny operacyjny Wojewódzkiej Komendy Państwowej Staży Pożarnej.

Więcej czytaj też na tvnmeteo.pl

Zalążki trąby powietrznej

Jak relacjonował Reporter 24 Marcin, w Lublinie wiele ulic było zalanych. - Występowały bardzo silne opady deszczu i gradu - dodał. Z kolei internauta o nicku Filipiasty przysłał nagranie, na którym widać oberwanie chmury, grad i silny wiatr.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy także zdjęcia i nagranie pokazujące powstającą trąbę powietrzną. Zjawisko uchwycili Reporterzy 24 w Przasnyszu (Mazowieckie) i Strzelnie (Kujawsko-Pomorskie).

Jak podała stołeczna straż pożarna, ulewa przeszła także nad warszawską dzielnicą Wesoła. - Pozalewane były głównie piwnice. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów. Strażacy wypompowywali, adres po adresie, wodę z zalanych posesji - informował aspirant sztabowy Łukasz Płaskociński z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej.

Więcej o sytuacji w warszawskiej dzielnicy czytaj na tvnwarszawa.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: dd,MWS/map,popi Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.