tvnpix

Zalane ulice, połamane drzewa i "wodospad na bloku". Niedzielne uderzenie nawałnic

Niedziela to kolejny dzień, który upłynął pod znakiem nawałnic. Gwałtowne ulewy pojawiły się między innymi w woj. małopolskim. Pod wodą znalazło się wiele ulic m.in. w Krakowie i Chrzanowie, o czym informowali nasi Reporterzy 24, którzy na bieżąco przesyłali swoje materiały.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reporterzy 24 dzielili się z nami zdjęciami i filmami, na których doskonale widać nawałnice przechodzące nad Polską oraz ich skutki.

Jak informował o godz. 16 st. bryg. Paweł Knapik z małopolskiej straży pożarnej, po nawałnicy strażacy interweniowali już 80 razy w Chrzanowie i okolicach. - Głównie były to podtopienia budynków i zapchane studzienki kanalizacyjne - podał st. bryg. Knapik.

Strażak podkreślił, że dużo gorsza sytuacja jest w Krakowie. Na godzinę 16, strażacy interweniowali tam 100 razy. Podtopiony został m.in szpital św. Łazarza, tunel tramwajowy w centrum miasta czy Arena Kraków. - Było zalanych też sporo ulic i ruch czasowo był utrudniony - dodał.

W okolicach Myślenic służby otrzymały dwa zgłoszenia dotyczące pożarów budynków gospodarczych w miejscowościach Poznachowice Górne i Komorniki, w które uderzył piorun.

GDZIE AKTUALNIE GRZMI? SPRAWDŹ NA TVNMETEO.PL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ SKUTKI SOBOTNICH NAWAŁNIC

Autor: sc,kab,mz/aw,tka