tvnpix
Intensywne opady w Gorzowie Wielkopolskim, Foto: pawd1, Kontakt 24

Zalane ulice i posesje. Burzowa sobota

Sobota upłynęła pod znakiem burz. W Gorzowie Wielkopolskim po ulewach zalane były niektóre ulice, posesje i piwnice. Na jeden z przyszpitalnych namiotów spadł konar drzewa. Materiały pokazujące skutki gwałtownej pogody w Lubuskiem, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie przesyłacie na Kontakt 24.

 

 

Nad Gorzowem Wielkopolskim przeszła ulewa. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać jak kierowcy z trudem przejeżdżają przez ulicę, a piesi przedzierają się przez przejście, brodząc przy tym w wodzie.

Jak podał IMGW w komunikacie meteorologicznym, w mieście w ciągu godziny zanotowano opady deszczu około 60 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 60 kilometrów na godzinę. Miejscami spadł grad.

Konar spadł na szpitalny namiot

- Deszcz zalał ulice, place, posesje i piwnice - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim, brygadier Bartłomiej Mądry.

Jak powiedział strażak w rozmowie z tvnmeteo.pl, przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Dekerta na namiot przeznaczony do tak zwanego triażu, czyli segregacji pacjentów podczas epidemii COVID-19, spadł konar drzewa. - Na szczęście nikogo nie było w środku. Nikomu nic się nie stało - dodał.

Sobota to kolejny dzień z gwałtowną pogodą w Polsce. Przed burzami z gradem ostrzegał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na terenie kilku województw obowiązywały ostrzeżenia pierwszego stopnia, a miejscami na zachodzie - nawet drugiego.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl.

 

 

 

 

 

 

Autor: ps/dd Źródło: Kontakt 24