Temat w toku

Pisze o tym:

12 reporterów

Dodano:

12 materiałów

Zakupy z lnianą torbą, zupa do własnej menażki. Co robicie, by chronić środowisko?

Zaśmiecone plaże, utrzymujący się smog, zalegające odpady - otrzymujemy coraz więcej sygnałów o zanieczyszczeniu środowiska. Nie od dziś wiadomo, że wielkie zmiany podparte są małymi działaniami. Zbieranie zakrętek, segregacja śmieci i korzystanie z przedmiotów wielorazowego użytku to tylko kilka z pomysłów, które pozwolą ograniczyć rozmiar zanieczyszczeń. Jakie są wasze sposoby na ochronę środowiska? Pokażcie, co robicie, by poprawić stan naszej planety.

Zakupy z lnianą torbą, zupa do własnej menażki. Co robicie, by chronić środowisko?

Pokażcie nam jak chronicie nasze środowisko Autor: Shutterstock

O zanieczyszczeniu środowiska mówi się coraz więcej. To problem globalny. Z tego powodu Parlament Europejski wprowadza przepisy mające na celu ochronę naturalnego ekosystemu. Od 2021 roku sprzedaż niektórych plastikowych przedmiotów ma zostać zakazana.

Podczas szczytu klimatycznego w Katowicach, który potrwa do 14 grudnia, przedstawiciele państw wspólnie przedyskutują najkorzystniejsze działania na rzecz ochrony środowiska.

Bardzo ważne są jednak nasze codzienne działania. Co możemy zrobić, by pozytywnie wpłynąć na środowisko? Segregowanie śmieci, zbieranie makulatury, plastikowych zakrętek to tylko kilka z pomysłów, jak można działać na rzecz ekologii.

Jakie są wasze sposoby? Nosicie na zakupy lniane torby, a może korzystacie ze słomek wielorazowego użytku? Czekamy na Wasze komentarze, zdjęcia i filmy.