Temat w toku

Pisze o tym:

10 reporterów

Dodano:

10 materiałów

Zakupy dla sąsiadów, zbiórka dla szpitala. Co robicie w ramach #pomagajmysobie?

Pandemia daje się we znaki wielu osobom, firmom, instytucjom. Co krok można natknąć się na apel o pomoc: dla medyków, lokalnego szpitala, gastronomii czy rodzinnego biznesu, który bez pomocy nie przetrwa. Nie brak też ofert pomocy dla seniorów czy osób samotnych. Natknęliście się na takie akcje? A może sami je organizujecie lub bierzecie w nich udział? Wspólnie z TVN24 czekamy na Wasze relacje w ramach akcji #pomagajmysobie.

Zakupy dla sąsiadów, zbiórka dla szpitala. Co robicie w ramach #pomagajmysobie?

Pokażcie, jak wspieracie akcję #pomagajmysobie Źródło: Shutterstock

Życie w czasach pandemii wygląda inaczej. Choć na pewno wielu z Was ograniczyło kontakty z przyjaciółmi i rodziną, to nie brakuje dowodów na to, że otwieramy się na drugiego, czasami obcego człowieka. Udowodniliście to już wiosną podczas akcji #pomocdlamedyka. Dzieliliście się z nami swoimi doświadczeniami z tego trudnego czasu.

 

Pomoc i wsparcie potrzebne są jednak nie tylko medykom. Wystarczy rozejrzeć się dokoła, by zauważyć samotną sąsiadkę, opuszczoną osiedlową kawiarnię czy firmy, z których usług korzystaliśmy, a dziś walczą one o przetrwanie.

 

Jak nigdy wcześniej, potrzebna jest obecność drugiego człowieka, a bohaterem może zostać nawet ten, kto zrobił zakupy osobie przebywającej w kwarantannie. Czy w ostatnim czasie zdarzyło Wam się pomóc komuś choremu? A może wsparliście kogoś dobrym słowem i rozmową na odległość, żeby nie czuł się samotny?

 

Pandemia skłoniła wiele osób do organizacji akcji, które mają pomóc lokalnym przedsiębiorcom czy szpitalom. Czy słyszeliście o takiej w Waszej okolicy? A może braliście w niej udział? Warto je nagłośnić! Niech wszystkim przyświeca hasło: #pomagajmysobie. Na miarę swoich możliwości. Organizacja baz danych z lokalnymi rękodzielnikami, wsparcie rodzinnego biznesu czy zamówienie ulubionego ciasta z cukierni może okazać się ważnym wsparciem dla przedsiębiorców i ich pracowników.

 

Podzielcie się swoimi historiami. Byłeś w izolacji, a znajomy zadbał o to, żebyś zjadł ciepły obiad? Co było dla Ciebie ważne w tym czasie i jakiej pomocy doświadczyłeś? Pomagający i będący w potrzebie - czekamy na Wasze historie!