tvnpix

Zajączki i pisanki w śnieżnej wersji

Śnieżne zajączki i białe pisanki, których zdjęcia lawinowo otrzymujemy na Kontakt 24, są najlepszym dowodem na to, że nawet w obliczu zimowej Wielkanocy nie tracicie dobrego nastroju. Tegoroczne dekoracje są dostosowane do aury panującej za oknami i sprawiają, że śnieg nie jest już taki straszny.

 

Zamiast wiosny, kolejny atak zimy. W przeddzień wypraw ze święconką zrobiło się biało. Śniegu spadło spadło tak dużo, że bez problemu można ulepić wielkanocnego bałwana. Padający od rana śnieg zasypał drogi i daje się we znaki kierowcom szykującym się na świąteczne wyjazdy.

Zobacz również:Wielkanocny bałwanek stanął na krakowskim rynku

Kapryśnie i niezbyt ciepło

Pogoda w Wielkanoc nie będzie nas rozpieszczać. W Wielką Sobotę opady śniegu utrzymają się na północy kraju. Na pozostałych obszarach padać nie powinno, ale będzie pochmurno. Temperatury lekko wzrosną - wyniosą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Podkarpaciu.

W świąteczną niedzielę prawie w całej Polsce powinno się rozpogodzić. Tylko na południu synoptycy przewidują opady deszczu ze śniegiem. Będzie za to chłodniej niż w poprzednie dni.

Pogodnym niebem w większości kraju mamy się też cieszyć w Poniedziałek Wielkanocny. Jednak mieszkańcy Podkarpacia musza się przygotować na możliwe opady śniegu.

Autor: js/ja