tvnpix

Zagrzmiało w nocy nad Polską, sypnęło gradem. Wasze pogodowe relacje

To była niespokojna noc w niektórych regionach Polski. Zagrzmiało w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim. Burzom towarzyszył porywisty wiatr oraz gradobicia. Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was relacje pogodowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak informuje portal tvnmeteo.pl, do Polski dotarło gorące powietrze z południa, przez które na przeważającym terytorium kraju w ciągu dnia temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Dodatkowo w nocy przeszedł front atmosferyczny niosący ze sobą burze z intensywnymi opadami deszczu, silnym wiatrem i lokalnym gradem. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne.

Kilkaset interwencji w kraju

- Ostatnie kilkadziesiąt godzin to prawie 400 interwencji na terenie całego kraju, które związane są z usuwaniem skutków burz, którym tym razem, w tym tygodniu towarzyszy, przede wszystkim bardzo silny wiatr i intensywne opady deszczu. Najtrudniejsza była noc, burze przeszły głównie nad trzema województwami, czyli lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim - powiedział st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej.

- Sytuacja powoli się stabilizuje, chociaż musimy mieć świadomość, że tego typu zjawiska mogą jeszcze występować do końca tygodnia. To związane jest z silnymi upałami - ostrzegł rzecznik, jednocześnie podkreślając, że w wyniku nawałnic nikomu nic się nie stało.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy relacje pogodowe z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, gdzie zagrzmiało w nocy. Oprócz obfitych opadów deszczu, miejscami spadł również grad.

Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, w nocy strażacy wyjeżdżali do 250 interwencji w okolicach powiatu poznańskiego, Leszna i Środy Wielkopolskiej. Zgłoszenia głównie dotyczyły powalonych drzew lub zalanych piwnic. Z kolei na terenie województwa lubuskiego strażacy wyjeżdżali 28 razy.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: kz,wd//popi Źródło: tvnmeteo.pl