tvnpix
Pożar mieszkania w miejscowości Lądek-Zdrój , Foto: ozi

Zaczęło się na piętrze. "Spłonęło pół budynku"

Pożar domu wielorodzinnego w Lądku-Zdroju (Dolnośląskie). Ogień pojawił się na pierwszym piętrze, zdążył jednak przedostać się na wyższe kondygnacje. Poszkodowane zostały dwie osoby. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Zgłoszenie dotyczyło pożaru mieszkania na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościuszki - przekazał aspirant Michał Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Jak dodał strażak, gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce większa część budynku była objęta ogniem.

- Strażacy ewakuowali dwie osoby przebywające w budynku. Wewnątrz panowało silne zadymienie, dlatego obie osoby podtruły się dymem - doprecyzował aspirant Pawlik.

10 zastępów na miejscu

Poszkodowane osoby znalazły się pod opieką karetki pogotowia.

Przy ulicy Kościuszki pojawił się także Reporter 24. "Pożar rozpoczął się na pierwszym piętrze. Ogień przeszedł przez 2 piętro i pali się całe poddasze mieszkalne. Spłonęło pół budynku" - napisał chwilę po godzinie 21 ozi.

Na miejscu pojawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Aspirant Pawlik zapewnił, że pożar nie zagraża pobliskim budynkom. Przed godziną 22 płomienie udało się opanować.

Autor: mj//ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.