Temat w toku

Pisze o tym:

107 reporterów

Dodano:

185 materiałów

Zaczęło się lato! Czym Was przywitało?

Słonecznym dniem czy deszczowymi chmurami? Jak przywitało Was lato? Astronomiczne lato rozpoczęło się 21 czerwca. Przez najbliższe miesiące możemy wyglądać deszczu spadających gwiazd czy superpełni Księżyca. Czekamy na zdjęcia i nagrania pogody za Waszymi oknami.

Zaczęło się lato! Czym Was przywitało?

Zaczęło się astronomiczne lato Autor: Jaga

 

Astronomiczne lato rozpoczęło się wraz z tak zwanym przesileniem letnim, który przypada 21 czerwca o godzinie 11:13. Słońce górowało wtedy w zenicie nad zwrotnikiem Raka, to najdłuższy dzień w roku. Kalendarzowe lato rozpoczęło się w środę, 22 czerwca. Najcieplejsza pora roku skończy się 23 września o godzinie 3:04 - wtedy rozpocznie się astronomiczna jesień.

Spadające gwiazdy, superksiężyc

Lato to wyczekiwany czas dla miłośników astronomicznych zjawisk. Mimo krótkich nocy możemy na niebie zaobserwować spadające gwiazdy, niektóre z planet, na przykład Merkurego, Wenus czy Jowisza. 13 lipca zaobserwować będzie można superksiężyc.

Latem wybieramy się na wakacje i korzystamy ze słonecznej pogody, ale czas beztroski przeplata się często z groźnymi wyładowaniami atmosferycznymi. A Was jak przywitało lato? Słoneczną pogodą czy groźną burzą? Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania!