tvnpix

Wzruszały, często bawiły do łez, zachwycały pięknem natury. Głosujecie na materiał 2016 roku

Obserwowaliście walczącego o życie jelenia, braliście udział w kościelnym karaoke, a także podpatrywaliście bocianie gniazda w Portugalii. Walczyliście z własnymi słabościami - wszystko, by przeżyć podróż życia, dotarliście nawet do wiecznego miasta Inków. W swoje obiektywy złapaliście też kilka Minionków, uwieczniliście wizytę papieża Franciszka w Polsce, udało się Wam też nagrać opiekuńczą kwokę, która pod własne skrzydła przyjęła małe kotki. Na własnej skórze przeżyliście atak migrantów w Calais, wraz z Czarnym Protestem tworzyliście "żywą parasolkę", Waszej uwadze nie umknęła także karetka przejeżdżająca na sygnale tuż przed rozpędzonym pociągiem, a wreszcie, podzieliliście się z nami pięknem Karkonoszy. Wszystkie te materiały zachwyciły Was w ciągu ostatniego roku, jednak zwycięzca może być tylko jeden. Wybierzcie materiał roku Kontaktu 24!

Materiał stycznia: Pod jeleniem zarwał się lód. "Walczył o życie, był wyczerpany"

- Był wyczerpany i traciłem już nadzieję - mówi pan Karol, który w okolicach Tczewa (woj. pomorskie) był świadkiem walki o życie jelenia, pod którym załamał się z lód. Film i zdjęcia ze zdarzenia wysłał na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Materiał lutego: Nocne karaoke w kościele. Śpiewali kolędy i "Ona tańczy dla mnie"

Osobliwe wykonania "Dzisiaj w Betlejem" czy "Ona tańczy dla mnie" mogli usłyszeć w nocy z piątku na sobotę mieszkańcy Budzynia (woj. wielkopolskie). Śpiewy dochodziły z... kościelnych głośników. Jak się okazało, do świątyni wkradł się kościelny ze znajomymi i uruchomili nagłośnienie. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Materiał marca: 14 bocianich gniazd na słupie. "To normalne w Hiszpanii i Portugalii"

Widzieliście kiedyś kilkanaście bocianich gniazd, jedno obok drugiego? Macie szansę zobaczyć to zjawisko na zdjęciach, które z Portugalii przysłała na Kontakt 24 Kamila. "Rodzina w komplecie" - puentuje autorka zdjęć. A jak dodaje ornitolog, hiszpańskie i portugalskie bociany są po prostu bardziej przyjazne.

Czytaj więcej

 

Materiał kwietnia: Wyszedł ze szpitala i ruszył w podróż życia. Choroba go nie zatrzymała

W lutym zaczął dochodzić do siebie po chemioterapii, a już kilka tygodni później spacerował z lwami w Senegalu i poznawał wszystkie barwy Gambii. Historia pana Tomasza, to dowód na to, że poważna choroba nie musi być przeszkodą, a nawet może stać się bodźcem do tego, by spełnić swoje marzenia. Zdjęciami i relacją ze swoich podróży podzielił się z redakcją Kontaktu 24.

Czytaj więcej

 

Materiał maja: Cud architektury Inków. "To było moje marzenie"

To była wymarzona podróż pana Tadeusza. Razem z żoną pojechał do Ameryki Południowej, by w Peru zobaczyć Machu Picchu, historyczne miasto Inków. Na Kontakt 24 przysłał zdjęcia i film ze swojej niezwykłej podróży.

Czytaj więcej

 

Materiał czerwca: Te słupki robią furorę. Głogów opanowały Minionki

Jeden pokazuje język, drugi śmieje się do rozpuku, trzeci spogląda spod oka. Mają ogromne oczy i jest ich dziewięć. Wszystkie łączy jedno - kochają je dzieci, a nawet dorośli. Słupki ograniczające parkowanie w Głogowie (woj. dolnośląskie) zamieniły się w Minionki. - Dzieci przychodzą tu non stop. Nawet dorośli się pojawiają. Wszyscy chętnie pozują z nimi do zdjęć - mówi Piotr. Na Kontakt 24 przesłał zdjęcia. Zobaczcie sami!

Czytaj więcej

 

Materiał lipca: Tłumy wiernych witające Franciszka

Papież Franciszek dotarł do Polski. Drogę z lotniska w podkrakowskich Balicach na Wawel pokonał w asyście policji i ochrony. Oczywiście na trasie przejazdu Ojca Świętego czekały tłumy wiernych. Wśród nich byli też Reporterzy 24, którym udało się uchwycić machającego Franciszka. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Materiał sierpnia: Małe kotki straciły matkę, zajęła się nimi kura

Są różne, ale potrafią ze sobą żyć. Cztery kotki straciły swoją matkę i dość nieoczekiwanie schronienie znalazły pod opiekuńczymi skrzydłami... kury. Razem się bawią, często razem śpią, a nawet biegają po trawie. Ich historię przedstawił nam pan Adrian z miejscowości Łopiennik Dolny-Kolonia (woj. lubelskie). Na zdjęciach i filmie przysłanych na Kontakt 24 pokazał tę niecodzienną rodzinę.

Czytaj więcej

 

Materiał września: Atak migrantów na polskiego kierowcę w Calais

Ludzie wyskakujący na drogę, gałęzie leżące w poprzek jezdni i lecące w kierunku samochodu kamienie - to widać na nagraniu pana Mirosława, który we wtorek jechał w kierunku portu w Calais we Francji. - Nie wiedziałem, czy mam przyspieszyć i taranować te drzewa, czy się zatrzymać - opisuje autor filmu, który otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Materiał października: Czarny Protest. Uczestnicy stworzyli "żywą parasolkę"

"Beata, niestety, ten rząd obalą kobiety", "nie będziemy siedzieć cicho", "chcemy doktora, nie prokuratora". To tylko niektóre hasła, jakie skandowali uczestnicy Czarnych Protestów, które zostały zorganizowane w ramach II Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestnicy domagali się m.in. pełnego dostępu do metod planowania rodziny, zgodnego z ich sumieniem i życiowymi wyborami. W Krakowie uczestnicy Czarnego Protestu utworzyli żywą parasolkę, co uwiecznił Reporter 24.

Czytaj więcej

 

Materiał listopada: Opuszczone rogatki i slalom karetki na sygnale. Sekundy przed rozpędzonym pociągiem

- Byłam w takim szoku, że długo nie mogłam dojść do siebie - wspomina pani Karolina, która była świadkiem mrożącej krew w żyłach sytuacji w gminie Czerwonak (woj. wielkopolskie). Karetka na sygnale mimo opuszczonych rogatek i migających czerwonych świateł, przejeżdża tuż przed rozpędzonym pociągiem. - Niewiele brakowało, by do osób w tej karetce, pasażerów pociągu i kierowców na przejeździe potrzebne były kolejne karetki - mówi wprost Mirosław Siemieniec z PKP PLK S.A.

Czytaj więcej

 

Materiał grudnia: Karkonosze nie mają przed nim tajemnic. "Tutaj problemy przestają istnieć"

10 stopni na minusie, bezchmurne niebo i aparat. Tylko tyle lub aż tyle trzeba, aby zachwycić zdjęciami Karkonoszy. "Kiedy jestem w górach, zostawiam swoje troski. Tutaj problemy przestają dla mnie istnieć" - przekonuje pan Grzegorz, przewodnik górski i autor przepięknych zdjęć szczytów i kotlin. Fotografiami podzielił się z redakcją Kontaktu 24.

Czytaj więcej


Autor: BK, ank, awa//popi