Zamknięty

Pisze o tym:

163 reporterów

Dodano:

177 materiałów

"Wzięliby się za siebie”, "to kpina, a nie ocena". Rząd ocenia PO-PSL. Wy komentujecie

Podczas środowego posiedzenia Sejmu PiS przedstawił wyniki raportu na temat rządów koalicji PO-PSL. Na Kontakt 24 spływały Wasze komentarze w tej sprawie.

 

Ministrowie rządu oceniali swoich poprzedników. - Osiem ostatnich lat to czas, kiedy politycy partii rządzącej za nic nie brali odpowiedzialności, także tej politycznej. Bo prawna odpowiedzialność to jedna sprawa, ale jest też odpowiedzialność polityczna, której oczekuje się od polityków. Odpowiedzialność polityczna wynika z poczucia służby państwu i obywatelom. Tego przez ostatnie osiem lat nie było - zarzuciła Beata Szydło. Według niej dwa wydarzenia z tego okresu to obrazują: katastrofa smoleńska i tzw. afera podsłuchowa.

Kempa zapowiada wnioski do prokuratury

Na sejmowej mównicy Beata Kempa mówiła z kolei o "tsunami niegospodarności", które nie ominęło Kancelarii Premiera. - Ukrywanie środków, zbyt duży deficyt, słabości kontroli zarządczej i skupienie się tylko na polityce informacyjnej - wymieniała szefowa Kancelarii Premiera.  Przekazała również, że przejęła ją z ogromnym deficytem wynoszącym 13 mln zł.  I zapowiedziała wnioski do prokuratury. Głos zabrała również Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - To ludzie są najważniejsi, a nie doraźny interes polityczny, o który dbali poprzednicy. Wychodzą na jaw kolejne nieprawidłowości waszych rządów. Często niezgodnie z prawem wydawaliście środki finansowe - przekonywała.

"Lista roszczeń jest długa na 5 metrów"

Minister mówiła również o wzroście tzw. ubóstwa skrajnego w Polsce, w którym żyją także dzieci. - Żeby dostać świadczenie, trzeba było mieć mniej niż wynosi poziom egzystencji. Z drugiej strony kwitło zabieranie dzieci z powodu biedy - twierdzi Rafalska. Jej zdaniem zmniejszyła się także liczba korzystających z pomocy społecznej; przekonuje też, że poprzednia koalicja wprowadziła błędne rozwiązania dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. - Porażką był także system Empatia - dodała Rafalska. Minister infrastruktury posłużył się natomiast rekwizytem.  W Sejmie Andrzej Adamczyk pokazał listę roszczeń firm drogowych, które realizowały inwestycje drogowe w latach 2008-2015. Jak powiedział, lista roszczeń jest długa na 5 metrów, a kwota roszczeń to 10 mld zł.RELACJA NA TVN24.PL

Ewa Kopacz do PiS: kłamaliście rano, w południe i kłamiecie wieczorem