tvnpix
Murale zdobią Polskę i Europę, Foto: Reporterzy 24

Wywołują uśmiech, skłaniają do myślenia. Reporterzy 24 pokazali murale ze swojej okolicy

Murale nie tylko odzierają miasta z nudy, ale bardzo często skłaniają do refleksji. Reporterzy 24 przesłali nam zdjęcia tych niezwykłych dzieł sztuki ze swojej okolicy. Otrzymaliśmy fotografie nie tylko z całej Polski, ale też z Europy. Wybraliśmy dla Was te najlepsze. Sami zobaczcie!
Murale zdobią Polskę i Europę Źródło: Kontakt 24

 

Murale zmieniają oblicza szarych budynków i stają się ich największymi atutami. Reporterzy 24 zasypali nas zdjęciami tych wyjątkowych dzieł z Polski i Europy. Przypominamy, że nadal możecie dołączyć do naszego gorącego tematu i przesyłać swoje fotografie murali.

Warszawa muralami stoi

- Murale artystyczne zaczęły powstawać w Warszawie około 10 lat temu - powiedział tvnwarszawa.pl Mateusz Ściechowski, artysta znany jako Miesto. - Prawdziwy boom na tego typu prace wybuchł 5-6 lat temu, kiedy miasto zaczęło wspierać takie działania kulturalne - dodał.

Razem ze znanym streetartowcem portal tvnwarszawa.pl wybrał 10 najlepszych murali stolicy. Wśród nich znalazł się m.in. przesłany przez internautę o nicku ahuna, mural z ulicy Racławickiej 17 autorstwa niemieckiego artysty Dome'a.

 

 

 

Upiększona Łódź

W Łodzi znajdziemy naprawdę sporo murali. Reporter ObokNas55 przesłał na przykład mural przedstawiający trzy łasice autorstwa Belga ROA, a Karol podzielił się zdjęciem dzieła znajdującego się u zbiegu ulic Traugutta i Sienkiewicza. Przedstawia on pianistę Artura Rubinsteina.

 

 

 

Muralowy Kraków

Reporter 24 acik34 twierdzi, że również w Krakowie nie brakuje murali. "Jest ich w całym mieście kilkadziesiąt" - napisał. Mural dzwonu-megafonu powstał na krakowskim Podgórzu w 2011 roku. Malowidło to projekt znanego na świecie artysty streetartowego - Blu.

Murale w Europie

Reporterzy 24 przesłali nam również fotografie murali, które można podziwiać w Europie. Otrzymaliśmy zdjęcia m.in. z Paryża czy Anglii.

 

 

 

 

 

 

Szkoła z muralem

Szkoła w Brodach (woj. lubuskie) zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. W 2014 roku powstał tu kolorowy mural z okazji założenia na dachu budynku paneli fotowoltaicznych podarowanych przez fundację Greenpeace.

W tym samym województwie Reporter 24 happel natrafił na murale w Zielonej Górze. "To dzieło artysty! Nie dziwię się, że władze miasta pozwalają na upiększanie murów w takim stylu. Zdjęcia zrobiłem telefonem - żałowałem, że nie miałem przy sobie aparatu" - napisał internauta.

Reporter 24 Michał podzielił się zdjęciami murali z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dolnośląskie perełki

Na Dolnym Śląsku również znajdziemy "muralowe perełki". Zdjęcia murali w Głogowie przesłał happel, z miejscowości Duszniki-Zdrój lev, a z Wrocławia internauci aniam i Ula.

 

 

 

Kolorowa Gdynia

Internauta ygorovsky przesłał niezwykłe murale z Gdyni. Jego galerię otwiera dzieło z  ul. Hallera "Tchnienie wschodu" namalowane przez francuskiego artystę Hopare'a.

Murale z województwa zachodniopomorskiego

Reporter 24 o nicku kolberglp przesłał zachwycające zdjęcia z Kołobrzegu i z miejscowości Tuczno, a internauta jędrol ze Szczecina.

 

 

Wielkopolska w muralach

W województwie wielkopolskim murale znajdziemy m.in. w Turku na osiedlu przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Trzeba przyznać, że kolorowe obrazy na blokach naprawdę robią wrażenie. Zdjęcia przesłał reporter 24 o nicku krzyno.

 

Murali nie brakuje też na Śląsku

Zdjęcie z Bielsko-Białej przesłał grzegorziii.

Białystok i jego wyjątkowy mural

Na koniec zdjęcie przesłane przez luk_91. Ten mural również robi wrażenie.

 

Jeżeli widzisz coś, co Cię zainteresowało, zaciekawiło, a może zbulwersowało, koniecznie zrób zdjęcie i wyślij na Kontakt 24! Czekamy także na Twój materiał!

Autor: mz/aw