MATERIAŁ INTERNAUTY

Wytwórnia Lodów Prawdziwych najpopularniejszą lodziarnią w Białymstoku

Działająca zaledwie od maja tego roku przy Rynku Kościuszki w Białymstoku, Wytwórnia Lodów Prawdziwych zwyciężyła w plebiscycie na najpopularniejszy lokal tego typu w mieście.

 

Plebiscyt, przeprowadzony przez redakcję jednego z miejskich portali trwał prawie miesiąc. O tytuł najpopularniejszej lodziarni oprócz Wytwórni Lodów Prawdziwych walczyły także:  Bella Vita, Lodziarnia Joanna. Lodziarnia Taro, Wymarzone Lody, Lody Bonano. Cukiernia Sowa, Lodziarnia Pingwin oraz Mr Twister.

Głosowanie odbywało się przez internet, poprzez stronę organizatora zabawy, a także za pośrednictwem sms.  Po zaciętej rywalizacji klientów, a właściwie fanów i miłośników lodów, która toczyła się dosłownie do ostatniej minuty  ostatecznie zwyciężyła Wytwórnia Lodów Prawdziwych.

- To  ogromny sukces i wyróżnienie. Bardzo cieszymy się z tego wyniku i finałowego rozstrzygnięcia. To przy tym powód do ogromnej satysfakcji bowiem pokazuje, że zaproponowane przez nas lody – pierwsze tego typu w mieście – spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony klientów. Plebiscyt był dla nas o tyle ważny, bo głosowali w nim klienci, a to przecież ich zdanie liczy się najbardziej – mówi Krzysztof Kuderewski, właściciel lokalu.

Wytwórnia Lodów Prawdziwych oferuje lody wytwarzane na bazie tradycyjnej receptury i z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych składników. W stałej propozycji lodziarni są trzy smaki: truskawkowy, śmietankowy i czekoladowy. Jednak codziennie do menu jest wprowadzany jeden niepowtarzalny smak dnia oraz sorbet. Do tej pory można było spróbować np. lodów o smaku mojito, marchewki, milky way czy oreo.

Jednak lodziarnia wyróżnia się nie tylko nietypowymi smakami i naturalną jakością. To także jedno z niewielu miejsc, gdzie nie są serwowane typowe gałki, ale tzw. „packi”, co sprawia że porcje są wyjątkowo pokaźne.