użytkownik niezalogowany
Autor:~jarosz72
MATERIAŁ INTERNAUTY

wysychające jeziora

W Powidzkim Parku Krajobrazowym Znikają Jeziora

Proszę o pilną interwencję w sprawie wysychając  jezior na pojezierzu gnieźnieńskim. W załączeniu informacja o konferencji w dniu 1 lipca 2016 roku.
Pozdrawiam
radca prawny
Łukasz Jaroszewski

Serdecznie zapraszam na sympozjum naukowe oraz konferencję prasową pod hasłem „Ratujmy znikające jeziora”, która odbędzie się 1 lipca o godzinie 11:00 w Domu Kultury w Wilczynie, ul. Rynek 14.

 
 

„Nadzieja to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość”

 

 

Mamy nadzieję, że spotkanie naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych i ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętna jakość środowiska naturalnego przyszłych pokoleń, rozpocznie proces zatrzymania degradacji przepięknych jezior Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

 

W jeziorach: Wilczyńskim, Suszewskim, Mrówieckim, Ostrowskim, Wójcińskim i Budzisławskim ubywa rocznie 200 milionów metrów sześciennych wody. W każdym z tych jezior od 1965 roku poziom lustra wody obniżył się średnio o 5 metrów. Biologiczna degradacja naszych jezior nasiliła się w ciągu ostatnich 3-4 lat. Jest to już stan katastrofy ekologicznej na wielką skalę.

 

Przeciwdziałanie dalszej degradacji jezior Powidzkiego Parku Krajobrazowego wymaga ogromnej mobilizacji wielu ludzi i wielu organizacji oraz jednostek gospodarczych. Potrzeba również zgody we wspólnym dążeniu do celu. Głęboko wierzymy, że nasze spotkanie będzie „pospolitym ruszeniem”, które zatrzyma degradację środowiska naturalnego wschodniej Wielkopolski.

 

 


 

PLAN KONFERENCJI

  1. Przemówienie wójta Grzegorza Skowrońskiego
  2. Projekcja filmu „Degradacja Jezior - katastrofa ekologiczna na terenie Gminy Wilczyn”
  3. dr Michał Wilczyński „Przemysł czy natura – kto jest winny znikaniu wody w jeziorach?”
  4. Dyskusja
  5. Zakończenie konferencji