tvnpix
Do zderzenia doszło na drodze krajowej 46, Foto: Aleksandra

Wyprzedzał ciąg pojazdów. Zginął motocyklista, cztery osoby w szpitalu

Śmiertelny wypadek na krajowej "46" w Odrzykoniu (Śląskie). Kierowca osobowego volkswagena wyprzedzał ciąg pojazdów i zderzył się czołowo z motocyklem. Kierujący jednośladem zginął na miejscu, jego pasażera do szpitala zabrał śmigłowiec. Pod opiekę medyków trafili też pasażerowie volkswagena. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Do zdarzenia doszło około godziny 15.15 na drodze krajowej numer 46 w Odrzykoniu.

- Kierujący volkswagenem golfem 49-letni mężczyzna podjął manewr wyprzedzania ciągu pojazdów i zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklem suzuki - powiedziała starsza aspirant Marta Kaczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak dodała policjantka, 29-letni kierowca motocykla zmarł na miejscu. Jego pasażera zabrało do szpitala Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Do szpitala trafiło także trzech pasażerów golfa. Kierowcy volkswagena nic się nie stało, był trzeźwy - doprecyzowała st. asp. Kaczyńska.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, technicy policyjni oraz prokurator. Policja będzie ustalać okoliczności i szczegóły tego zdarzenia.

Autor: mj/popi