tvnpix
Foto: MiastoLębork2020

Wypadł z drogi i zatrzymał się na słupie. Kierowca pijany i z zakazem prowadzenia

Kierowca osobowego forda stracił panowanie nad kierownicą, odbił się od drzewa, wjechał w ogrodzenie i zatrzymał się na słupie energetycznym. Jak ustalili policjanci, 45-latek był pijany, dodatkowo ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Grozi mu teraz pięć lat więzienia. Pierwszą informację oraz zdjęcia z Lęborka (Pomorskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do kolizji doszło po godzinie 21 na ulicy Topolowej w Lęborku.

Jak przekazał oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku, w zdarzeniu ucierpiała jedna osoba.

- Mężczyzna kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, odbił się od niego, wjechał w ogrodzenie, a potem w słup energetyczny. Jak się okazało to 45-latek z Lęborka miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Miał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów - mówi asp. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Grozi mu pięć lat więzienia

Jak dodała, 45-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu. Grozi mu do pięciu lat więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Czytaj też na tvn24.pl.

Autor: jw, MAK/gp Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24