MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Wypadek: Zderzenie tira z osobówką na k-22

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło około godz. 15:30 na drodze z Elbląga do Malborka. Tam osobowy forda zderzył się z ciężarowym mercedesem. Kierowca osobówki poniósł śmierć nam miejscu.

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu zdarzenia, w wypadku udział brały 3 pojazdy, ford fusion, volkswagen touran oraz mercedes actros. Ciężarówka poruszała się w stronę Malborka, natomiast osobówki nadjeżdżały z przeciwnego kierunku. Na wysokości 382 „słupka” z nieznanych przyczyn ford zjechał do środka jezdni, a następnie uderzył w mercedesa. Rozpędzona ciężarówka zatrzymała się w poprzek drogi kilkanaście metrów dalej, dodatkowo wbijając się w narożnik volkswagena i przyciskając go do barierki.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Strażacy przy pomocy ciężkiego sprzętu próbowali wydostać zakleszczonego mężczyznę z forda, niestety siła uderzenia była na tyle duża, iż poniósł on śmierć na miejscu. O sile zderzenia świadczyć może fakt, że z fusiona wyrwało silnik wraz ze skrzynią biegów.

Widziałem jak ford powoli zjeżdża do środka jezdni, więc zacząłem zwalniać, nie wiedziałem co się dzieje. W pewnym momencie doszło do zderzenia z tirem. Myślałem, że ciężarówka zdarzy się zatrzymać przede mną. W chwili gdy tir uderzał we mnie jechałem może 20km/h” - relacjonuje kierowca volkswagena.

Mężczyzna z ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Natomiast mimo znacznych uszkodzeń w touranie, w szczególności w miejscu gdzie znajdował się kierujący, nic poważnego mu się nie stało, mężczyzna wysiadł z auta o własnych siłach, ratownicy medyczni opatrzyli jego rękę oraz wargę.

Przejazd w obu kierunkach został wstrzymany, na miejscu prowadzone są czynności. Policjanci oczekują na technika, prokuratora oraz biegłych. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 19:00.