tvnpix
Foto: internautka
Aktualizacja:

Wypadek z udziałem pięciu aut na S8. Trzy osoby ranne

W okolicy miejscowości Niegów koło Wyszkowa (Mazowieckie) na trasie S8 doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala, w tym jedna - śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja ostrzegła, że jezdnia w kierunku Warszawy była zablokowana. Materiały z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Informację o wypadku potwierdził Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. - Do zdarzenia doszło tuż za zjazdem w kierunku Zabrodzia na jezdni w stronę Warszawy. Droga w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana - podał policjant.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Około godziny 15.40 Sławomir Pietrzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, przekazał, że w zdarzeniu brało udział pięć pojazdów: dwie ciężarówki, dwa auta osobowe oraz bus.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kierowca busa jest uwięziony w pojeździe. Został z niego wydobyty przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Pozostali kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach.

Damian Wroczyński poinformował, że ostatecznie do szpitala zostały zabrane trzy osoby: kierowca i pasażer busa oraz kierujący jednego z samochodów osobowych. Lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wielogodzinne utrudnienia

- Na miejscu pracują strażacy, lekarze, ratownicy medyczni z załóg karetek pogotowia oraz z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podróżujący w stronę Warszawy kierowani są na węzłach komunikacyjnych na drogę serwisową biegnącą wzdłuż trasy S8. Utrudnienia na drodze potrwają wiele godzin, dlatego zalecamy wybór dróg alternatywnych - przekazał policjant.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszystko zaczęło się od tego, gdy 43-letni kierowca ciężarowego mana, który nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim mazdy, uderzył w jej tył. Na skutek tego mazda zderzyła się z busem marki Mercedes, który jechał w tym samym kierunku.

- Po zderzeniu z busem mazda siłą odrzutu została przerzucona z prawego pasa na lewy i uderzyła w daewoo matiza. Z kolei man uderzył w busa, w wyniku czego mercedes został wgnieciony w naczepę pojazdu ciężarowego dafa. Dodatkowo oderwane i spadające elementy pojazdów uszkodziły karoserię jeepa jadącego również w tym samym kierunku - przekazał Damian Wroczyński.

Około godziny 20.30 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że jezdnia w kierunku Warszawy została udrożniona.

 

 

Autor: dg/dk Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24