MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Wypadek tira z chłodnią na drodze krajowej nr 94 pod Brzegiem

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

W środę (tj. 2.09.2015) kilkanaście minut przed północą na drodze krajowej nr 94, przed skrzyżowaniem w pobliżu Łukowic Brzeskich doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego z chłodnią.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwie jednostki JRG z Brzegu. Dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Brzegu otrzymał bowiem informację, że samochód ciężarowy znajduje się w rowie oraz jedna osoba została poszkodowana, a z pojazdu wycieka olej napędowy. Na miejscu wypadku pojawili się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak się okazało oraz jak poinformował Kierujący Działaniami Ratowniczymi kabina samochodu ciężarowego, po przyjeździe strażaków, znajdowała się w rowie, a naczepa na poboczu. Natomiast kierowca z pojazdu wydostał się o własnych siłach.

 

Strażacy, aby dostać się do zbiorników oleju napędowego musieli wyciąć krzaki, które utrudniały dostęp do pojazdu. Jak się później okazało zbiornik został uszkodzony i nastąpił całkowity wyciek. Przyczyny tego zdarzenia i szczegóły wyjaśniają policjanci pracujący na miejscu.