MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Wypadek: Śmiertelne zderzenie na skrzyżowaniu

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło o godzinie 13:30 na skrzyżowaniu ul. Akacjowej i Dębowej. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

 

Jak dowiedzieliśmy się od pracujących na miejscu policjantów, w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe marki mercedes slk oraz ford fiesta. W mercedesie znajdował się tylko kierowca i jechał on ulicą Akacjową w kierunku Grunwaldzkiej. Natomiast fordem podróżowały dwie osoby i poruszały się one z przeciwnej strony. Kierujący fiestą wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Dębową, wymusił pierwszeństwo i tym samym dopuścił do wypadku.

Mercedes z dużą siła wbijając się w bok forda, spowodował że oba pojazdy zniosło kilkanaście metrów i zatrzymały się na trawniku. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

Najbardziej poszkodowana została dwójka z forda, kierujący mercedesem nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Mężczyzna, który był sprawcą zajścia z obrażeniami między innymi klatki piersiowej oraz głowy został zabrany do szpitala. Niestety podróżująca z nim pasażerka poniosła śmierć na miejscu.

Jak informowali nas mundurowi, obaj kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – byli trzeźwi.

Obecnie na miejscu pracują technik, prokurator oraz biegli. Ruch na skrzyżowaniu jest znacznie utrudniony i odbywa się on wahadłowo.