MATERIAŁ INTERNAUTY

Wypadek pięciu nastolatków. Kierowca nieprzytomny

Do kolejnego poważnego wypadku z udziałem bardzo młodego kierowcy doszło w naszym regionie. Pięciu nastolatków w pobliżu wsi Janki Młode (gm. Czerwin) zakończyło jazdę na przydrożnym drzewie. Trzech z nich trafiło do szpitala, w tym kierowca, który był nieprzytomny.

Do wypadku doszło we wtorek po godz. 17.00 na bardzo wąskiej, lokalnej drodze prowadzącej z Grodziska Dużego k. Czerwina do Czarnowca koło Ostrołęki (mazowieckie). O szczegóły zapytaliśmy rzecznika prasowego ostrołęckich policjantów, asp. Tomasza Żerańskiego.

- Według ustaleń funkcjonariuszy 19-letni kierowca opla na łuku drogi w pobliżu wsi Janki Młode stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Samochodem podróżowało pięć osób w wieku od 15 do 22 lat. Kierowca i dwóch pasażerów trafiło do szpitala z obrażeniami ciała - poinformował nas asp. Żerański.

Jak ustalił nasz reporter 19-letni kierowca opla trafił do szpitala nieprzytomny. Oplem vectra na ostrołęckich tablicach rejestracyjnych podróżowało pięciu młodych mieszkańców naszego powiatu.

Jak ustalili policjanci dwóch nieletnich podróżujących autem w wieku 15 i 16 lat było trzeźwych. Mężczyźni w wieku 20 i 22 lat byli w stanie nietrzeźwości, badanie alkomatem wykazało poniżej 0,5 promila alkoholu. Nie wiadomo czy trzeźwy był 19-letni kierowca auta. Wykaże to badanie krwi, którą zabezpieczono do badań.

- Apelujemy do młodych kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości. Nawet na prostej drodze w słoneczny dzień nietrudno o wypadek. Rodziców prosimy o kontrolę swoich pociech oraz rozmowę na temat rozważnej jazdy. Niestety wypadki z ostatnich kilku tygodni pokazują jak łatwo można sprowadzić na siebie niemiłe konsekwencje i problemy z prawem. Bądźmy ostrożni - upomina asp. Żerański.