tvnpix

Wypadek autokaru, busa i samochodu osobowego. Interweniował śmigłowiec

Cztery osoby zostały ranne w wypadku na trasie S7 w miejscowości Lekarcice (woj. mazowieckie). Najpierw w bariery energochłonne uderzyła kierująca peugeotem, a po chwili mercedes sprinter uderzył w tył autokaru, którym podróżowało 17 nastolatków. Informację o wypadku otrzymaliśmy od jednego z internautów.

Relacja z miejsca wypadku

 

"Przed godziną 17 w miejscowości Lekarcice (powiat białobrzeski), na trasie numer 7 doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów: osobowego peugeota, autokaru i mercedesa sprintera. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca peugeotem gwałtownie zahamowała - prawdopodobnie na drogę wybiegło jej jakieś zwierzę. Peugeot uderzył w bariery energochłonne" - powiedział nam Łukasz Gutkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Jak dodał policjant, kierowca autokaru widząc co się dzieje, zdążył w porę zahamować. Wtedy w tył wjechał mu mercedes sprinter. Autokarem podróżowało 17 nastolatków w wieku 16-18 lat. Wracali do Warszawy z wycieczki w góry.


Czterech rannych, helikopter w akcji

"Kierowca mercedesa sprintera z poważnymi obrażeniami został zabrany helikopterem do szpitala w Warszawie. Do szpitali trafili też 38-letnia kierująca peugeotem, 43-letni kierowca autokaru i 16-letni pasażer autokaru" - poinformował rzecznik.

Do około godz. 20.30 droga była zablokowana w jednym kierunku. Policja wyznaczyła objazd drogami lokalnymi.

Autor: kde//tka