MATERIAŁ INTERNAUTY

Wypadek autobusu szkolnego - kierowca nie żyje

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Autobus wycieczkowy z grupą 43 dzieci z gminy Miastków Kościelny wjechał do przydrożnego rowu między Miastkowem Kościelnym a Zwolą. Kierowca pojazdu poniósł śmierć na miejscu. Na chwilę obecną nie wiadomo, ile dzieci odniosło obrażenia.

 

 

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 8.00 rano. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia, kierowca wycieczkowego autobusu, z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn, zjechał do przydrożnego rowu. Była to wycieczka szkolna z Miastkowa Kościelnego. W autobusie jechało 43 dzieci. Wszystkie opuściły pojazd. Wstępnie nie mamy informacji o widocznie rannych dzieciach. Kierowca autobusu jest nieprzytomny - informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

- Autobus przewożący dzieci uległ wypadkowi. Nie znamy ilości poszkodowanych dzieci. Na pewno kierowca odniósł obrażenia - dodaje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy z KP PSP w Garwolinie.

Początkowo na miejsce zdarzenia miały być dysponowane siły spoza powiatu. Na chwilę obecną na miejsce zdarzenia udają się jednostki z terenu powiatu garwolińskiego oraz śmigłowiec LPR.

 

ur