tvnpix
W akcji ratunkowej uczestniczyła m.in. straż pożarna

Wymuszenie pierwszeństwa i wypadek. "Kierowca Polskiego Busa zakleszczony"

Zderzenie samochodu osobowego, ciężarówki i autobusu w pobliżu miejscowości Brody pod Płońskiem (woj. mazowieckie). Według policji, do wypadku przyczynił się kierowca fiata punto, który wymusił pierwszeństwo. Trzy osoby zostały ciężko ranne. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Wypadek w okolicach Płońska Źródło: tvn24

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 19 na drodze krajowej nr 10.

- Kierowca fiata punto wyjeżdżając z ul. Kwiatowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu kierowcy tira. Samochód osobowy odbił się od tego pojazdu i zderzył czołowo z nadjeżdżającym Polskim Busem - poinformowała st. sierż. Kinga Drężek z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Kierowca autokaru zakleszczony

Jak powiedziała policjantka, ranne zostały cztery osoby - w tym trzy ciężko.

- W stanie ciężkim do szpitala został przewieziony kierowca samochodu osobowego. Kierowca Polskiego Busa został zakleszczony w pojeździe. Mężczyzna został wydobyty przez strażaków i w stanie ciężkim przewieziony do szpitala. Ciężko ranna została także pasażerka autokaru, która znajdowała się najbliżej kierowcy. Do szpitala przewieziony został także kierowca tira. Pozostali pasażerowie autokaru doznali ogólnych potłuczeń ciała – poinformowała policjantka. Jak dodała, wysłano po nich autobus zastępczy.

Policjantka poinformowała, że autobus jechał z Warszawy w kierunku Bydgoszczy.

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, jednak został on zawrócony w czasie lotu. Jak relacjonowała, policjantka, okazało się, że kierowca autokaru został wydobyty wcześniej. Do szpitala przetransportowała go karetka.

Według informacji udzielonych przez dyżurnego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku, autokarem podróżowało około 20 osób.

Przez ponad pięć godzin krajowa "10" w miejscu wypadku była zablokowana. Jak poinformowała około godziny 00:30 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ruch został przywrócony.

 

Autor: ak//tka