tvnpix
69-latka przygniótł ciągnik, Foto: tvsudecka

Wycinał drzewa, przygniótł go ciągnik. Mężczyznę zabrał śmigłowiec

Wypadek w lesie za Ruszkowicami (Dolnośląskie). 69-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik, którego używał do wycinki drzew. Mężczyznę do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 20. W lesie za Ruszkowicami 69-latek dokonywał wycinki. Gdy chciał odciągnąć ścięte drzewo, na mężczyznę przewrócił się ciągnik, którym się poruszał - relacjonowała kom. Marta Morawiecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Znalazł go syn

Jak dodała, o przygniecionym mężczyźnie poinformował ich syn 69-latka. - Znalazł go w lesie. Na miejsce od razu zadysponowano patrol policji oraz pięć zastępów straży pożarnej - mówiła oficer prasowa.

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od serwisu tvsudecka.pl widzimy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym miano przetransportować mężczyznę do szpitala. - Potwierdzam, że 69-latek został zabrany śmigłowcem. Przez cały czas był przytomny - podkreśliła kom. Marta Morawiecka.

Autor: bkol/ak