MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Wycieka 60 ton szkła w hucie. Poparzony pracownik zakładu

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Kilkanaście minut przed godziną 15.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o awarii w Hucie Szkła "Czechy" w Trąbkach. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia oraz policjanci. W tej chwili brak oficjalnych informacji o tym, co dzieje się na terenie zakładu.

Od komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Dariusza Sadowskiego udało nam się dowiedzieć, że rozszczelnieniu uległa jedna z wanien huty szkła. Nie ma potwierdzonej informacji o poszkodowanych, ale z terenu zakładu wyjechała na sygnale jedna karetka. Na miejscu jest pracują zarówno strażacy z PSP jak i ochotnicy.

W wyniku wycieku jeden z pracowników zakładu doznał poparzeń twarzy i ciała. W tej chwili jest opatrywany w karetce pogotowia. - Na miejscu pracuje w tej chwili 8 zastępów straży pożarnej i wciąż dosyłamy kolejne. Głównym celem naszych działań jest zabezpieczenie wycieku z wanny huty, w której znajdowało się 60 ton szkła - informuje mł. bryg. Janusz Majek, zastępca komendanta PSP Garwolin.


Niestety na tę chwilę nie ma możliwości skontaktowania się z zarządem Huty Szkła "Czechy".