10 sierpnia 2016 roku około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinego w miejscowości Przemków ( woj. dolnośląskie, powiat polkowicki )

 

Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu zastano zaawansowany pożar dachu oraz poddasza budynku. Strażacy niezwłocznie przystapili do działań gaśniczych oraz sprawdzenia czy nie ma osób poszkodowanych. W trakcie akcji gaśniczej zawalił się strop budynku. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Częściowo rozpoczęto rozbiórkę zewnętrznych elementów budynku celem łatwiejszego dostępu do palących się wewnętrznych elementów konstrukcji budynku. Strażakom również udało się uratować część wartościowego mienia, które znajdowało się w budynku.

Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch butli któa znajdowała się na poddaszu. W domu trwały prace remontowe. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

W akcji wzięło udział 11 zastępów straży pożarnej z powiatu polkowickiego oraz dwa zastępy z JRG Szprotawa.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.