tvnpix
Aktualizacja:

Wszyscy mają już prąd. Wielka awaria usunięta

Dopiero po godzinie 18 udało się całkowicie usunąć energetykom awarię na południu Warszawy. Pierwszą informację o problemach otrzymaliśmy na Kontakt 24. "Mieszkam niedaleko ursynowskiego ratusza. O 6.38 zgasło światło w całej okolicy. Ursynów, jak okiem sięgnąć pogrążony jest w ciemnościach" - zaalarmował @Marcin. Otrzymaliśmy również zdjęcia.


O tym, że awaria została całkowicie usunięta, RWE Stoen Operator poinformował chwilę po godz. 18.

"W godzinach porannych doszło do zakłóceń w dostawie energii na obszarze Ursynowa. O godzinie 9 przywrócono zasilanie zdecydowanej większości mieszkańców. Ekipy Pogotowia Energetycznego RWE Stoen Operator do godziny 17.50 pracowały nad przywróceniem zasilania w pozostałych lokalizacjach" - podał Daniel Moczulski z RWE Stoen Operator.

Najdłużej energii elektrycznej pozbawieni byli mieszkańcy okolic ulicy Migdałowej. To właśnie tam doszło do spięcia i zadymienia w stacji transformatorowej, co było prawdopodobnym źródłem problemu. Bez prądu, dłuższy czas, musieli sobie poradzić także mieszkańcy ulic Lanciego 17 oraz Al. KEN 46, 50, 52.

"Ursynów pogrążony w ciemnościach"

Pierwsze informacje o awarii na Ursynowie otrzymaliśmy na Kontakt 24 od mieszkańców:

"Mieszkam niedaleko ursynowskiego ratusza. O 6.38 zgasło światło w całej okolicy. Ursynów, jak okiem sięgnąć pogrążony jest w ciemnościach" - zaalarmował w środę rano @Marcin. Informację potwierdził serwis tvnwarszawa.pl. Według mieszkańców, przed godziną siódmą zgasły latarnie uliczne i światła na skrzyżowaniach.

Jak poinformowała przed godziną 9 Anna Warchoł z biura prasowego RWE Stoen Operator, prąd wrócił początkowo na Ursynów i część Wilanowa.  Jak podała z kolei reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz, placówki służby zdrowia (w tym Centrum Onkologii) miały energię elektryczną.

Wiele rejonów bez prądu

Na infolinii RWE Stoen Operator można było w środę uzyskać informację, że awaria spowodowała brak prądu w wielu rejonach: Natolin, Służew, Stary Służew, Ursynów Południowy, Ursynów Centrum, Stary Imielin, Jeziorki Południowe, Jeziorki Północne, Dąbrówka, Pyry, Las Kabacki, Kabaty, Grabów, Wyczółki, Błonia Wilanowskie, Powsin.

Utknęli w windach

Jak poinformował w środę rano mł. kpt. Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej, straż dostała zgłoszenia o czterech osobach uwięzionych w windach przy ulicy Dembowskiego, Pileckiego, Puszczyka i Kazury. Jak powiedział Konopka po godzinie 8, uwięzionych udało się wydostać i nie odebrano już więcej zgłoszeń.

Metro bez problemów

ZTM poinformowało, że metro na Ursynowie kursowało normalnie. Podziemna kolejka ma swoje własne zasilanie. Jak podał ZTM, nie było też opóźnień.

Czytaj więcej na tvnwarszawa.pl


Autor: db,kde/jaś

Komentarze (2)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Znow brak pradu na ursynowie

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   ~Gość

   Pradu znowu niema

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     • Udostępnij komentarz w:
     • Kopiuj
     Pomoc | Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.