Zamknięty

Pisze o tym:

199 reporterów

Dodano:

201 materiałów

"Wreszcie polityk, który nie boi się realizować obietnic", "chce doprowadzić do ruiny i głodowych emerytur". Lawina komentarzy po propozycji prezydenta

- Wierzę w to, że wiek emerytalny w Polsce, z inicjatywy prezydenta RP, zostanie obniżony - oświadczył Andrzej Duda. Prezydent w poniedziałek rano przedstawił założenia projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny, czym wzbudził wiele komentarzy - nie tylko wśród polityków i komentatorów, ale i internautów. Czekamy na więcej Waszych opinii!

 

 

Emerytura w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - to propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział w poniedziałek złożenie w Sejmie projektu ustawy w tej sprawie. Prezydent wyraził nadzieję, że ustawa zostanie przyjęta jeszcze przez obecny Sejm. Dodał, że jeśli tak się nie stanie, zamierza ponownie złożyć projekt w kolejnej kadencji. - To dla mnie ważny dzień - mówił Duda.

Co jest w emerytalnym projekcie prezydenta. Najważniejsze punkty. Do ustawy dotarły "Fakty" TVN

Lawina komentarzy

Decyzja prezydenta wywołała lawinę komentarzy. "Prezydent dotrzymał obietnicy jako jeden z nielicznych polityków. Sam powiedział: jeśli w tej kadencji projekt nie zostanie przegłosowany, to złoży to jeszcze raz w przyszłej kadencji" - pisze Piotr. "Wielu ludzi nie ma siły i zdrowia, by pracować na obecny wiek emerytalny... Może wreszcie się coś zmieni" – dodaje internautka podpisująca się nickiem Sisi.

"Społeczeństwo - dzięki postępowi medycyny społeczeństwo - żyje dłużej. Ciekawe kto za to zapłaci. Armia emerytów żyjąca nie do 80, tylko do 100 lat. 35 lat kosztów leczenia. Szykuje się piękna starość" - komentuje z kolei Gerard. Jeszcze dosadniej o sprawie wyraża się Jan: "Czysty populizm, głupota ekonomiczna i bzdura".

A co Ty myślisz o propozycji prezydenta? Dołącz do naszego gorącego tematu i weź udział w dyskusji.