MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

WOŚP Legnica: Już ponad 17 tys. zł na koncie

Rozpoczęło się liczenie pieniędzy z pierwszych puszek, które wróciły do sztabu WOŚP. Na scenie trwają pierwsze występy. Przed Galerią Piastów offroadowcy wożą na quadach, kucharze częstują grochówką.

 

Trzydzieści osób pracuje w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mają pełne ręce roboty.

Do sztabu wróciło już kilkanaście puszek z pieniędzmi. Na koncie Legnica ma już ponad 14 tysięcy złotych. 

- Liczymy je i pakujemy do tak zwanych bezpiecznych kopert, które trafią do banku. Oprócz tego koordynujemy pracę wolontariuszy, którzy kwestują na terenie całego miasta – mówi dh Piotr Szymański, szef legnickiego sztabu WOŚP.

 

- Na scenie w dużym patio Galerii Piastów znajduje się licznik, który wskazuje ile aktualnie mamy na koncie. Aktualizujemy go co kwadrans.

Na scenie rozpoczęła się już część koncertowa. Występują młodzi artyści z legnickich placówek kulturalnych. W małym patio galerii ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prezentują swój sprzęt i uczą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przed Galerią Piastów królują offroadowcy, którzy za symboliczny datek zapraszają na przejażdżkę po wyznaczonym torze. Kucharze z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego karmią wszystkich gorącą wojskową grochówką. Oczywiście żeby jej skosztować należy wrzucić datek do puszki.

Orkiestra gra w najlepsze, już niebawem rozpoczną się pierwsze licytacje.