Zamknięty

Pisze o tym:

27 reporterów

Dodano:

27 materiałów

Wór słodyczy od Mikołaja. To dobry pomysł?

"Pierniczki, żelki, czekolady, pianki, cukierki. Ponad sześć tysięcy kalorii, ponad pół kg czystego cukru" - taką kaloryczną bombę otrzymały w prezencie dzieci z przedszkola na warszawskiej Saskiej Kępie. Oburzona matka jednego z nich stwierdza, że to prezent nieodpowiedni, tym bardziej, że po nowym roku wejdą w życie przepisy zakazujące rozpowszechniania tzw. śmieciowego jedzenia w placówkach oświatowych. A Wy co sądzicie o tego typu prezentach? Jak wyglądały prezenty w przedszkolach i szkołach Waszych dzieci? Dołączcie do Gorącego Tematu w Kontakcie 24 i weźcie udział w dyskusji!

Wór słodyczy od Mikołaja. To dobry pomysł?

Słodycze to dobry prezent od Mikołaja? Źródło: Shutterstock

Ministerstwo Edukacji Narodowej tłumaczy, że póki co organizacja w szkole i przedszkolu zabaw świątecznych, czy np. paczek mikołajowych (prezentów żywnościowych) to kwestia ustalenia pomiędzy dyrektorem szkoły a rodzicami.

Przepisy zakazujące sprzedawania i podawania tzw. śmieciowego jedzenia w szkołach i przedszkolach wejdą w życie 1 września 2015 roku. Szczegółową listę środków spożywczych dopuszczonych do sprzedaży i podawania w szkołach oraz zasad przygotowywania posiłków określi minister zdrowia. Dzięki temu dyrektorzy i nauczyciele nie będą mogli serwować w swoich placówkach produktów, które nie zostały dopuszczone w rozporządzeniu (dotyczy to również prezentów).

CZYTAJ: "SZEŚĆ TYSIĘCY KALORII W PREZENCIE OD MIKOŁAJA. BYŁAM W SZOKU. CUKROWA BOMBA W PRZEDSZKOLU"

Jakie świąteczne prezenty w przedszkolach i szkołach otrzymały Wasze dzieci? Czy paczki składające się ze  słodyczy to dobry pomysł? Czy zakaz podawania śmieciowego jedzenia zda egzamin?