MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Wodewil Warszawski na łomżyńskiej starówce

Wdniach 8.06-11.06.2016 w Łomży po raz 29. odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. W środę miała miejsce impreza towarzysząca festiwalowi, która była prowadzona przez warszawski Teatr Pijana Sypialnia.

Event rozpoczął się o godzinie 19:00 na Starym Rynku w Łomży krótką scenką odegraną przez aktorów z tutejszego Teatru Lalki i Aktora pod batutą Jarosława Antoniuka. Po tej krótkiej scence, głos zabrali dyrektor generalny Teatru Lalki i Aktora w Łomży oraz Prezydent Miasta Łomża, Mariusz Chrzanowski.

- Międzynarodowy Festiwal Teatralny jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. W moim odczuciu to doskonała promocja nie tylko Łomży, ale i całej Ziemi Łomżyńskiej – tymi słowami Festiwal został otwarty przez Prezydenta. - Jestem przekonany, że podobnie jak w ubiegłych latach, będziemy mogli obejrzeć znakomite spektakle, poznać interesujących twórców i cieszyć się kulturą na wysokim poziomie.

Następnie scenę otoczyli aktorzy teatru ze stolicy, którzy odegrali spektakl pt. "Wodewil Warszawski". Teatr tworzy kilkanaście młodych osób, którzy o teatrze myślą "niestandardowo". Na ich każdym spektaklu zbiera się kilkuset widzów. Specjalizują się w odkopywaniu "zakurzonych" tekstów, które miksują potem z popkulturą. Ich autorski projekt "Teatr na leżakach" został uznany wg portalu TeatrDlaWas.pl za najlepszy pomysł teatralny.

Scenariusz spektaklu został napisany w oparciu o komedię F. Szobera pt. "Podróż po Warszawie" z 1876 roku. Opowiada on historię pobytu w Warszawie Barnaby Fafuła i jego żony Kunegundy, którzy przyjechali do stolicy z zamiarem wydania dwóch córek za mąż.

Gdy rodzina dojechała do Warszawy, grupa cwaniaków wykradła młode dziewczyny w celu oczarowania ich poprzez pokazanie najpiękniejszych zakątków miasta. Spektakl był wypełniony polkami i walczykami wytańczonymi przez aktorów, a także ładnymi piosenkami śpiewanymi i granymi na żywo.

Po spektaklu aktorzy i choreograf (Mariusz Żwierko) zorganizowali dla wszystkich przybyłych widzów potańcówkę przedmiejską, czego efekty można zobaczyć na poniższym filmie. Jeśli ktoś z czytelników bloga pdabrowski.art.pl chciałby zaprosić Teatr Pijana Sypialnia do swojego miasta, to zachęcam do kontaktu z dyrektorem, Sławomirem Narlochem (tel. 505-673-768). 

Zdjęcia:http://fotodabrowski.eu/index.php?/category/22
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=lRTABtRCtnw

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.