tvnpix
Skutki ulewnego deszczu w Dźwirzynie , Foto: darawu

"Woda spływa ulicą". Mieszkańcy walczą ze skutkami ulewy

Liczne kałuże i niemal nieprzejezdne drogi. Po ulewnych deszczach wody po kostki jest między innymi w Dźwirzynie i Dąbkach (Zachodniopomorskie). "Bałtyk się przybliżył trochę" - napisał Reporter 24. Zdjęcia i nagrania, na których widać skutki ulewy, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Jak informują Reporterzy 24, deszcz uprzykrzył życie mieszkańcom Dźwirzyna i Dąbek. Na nagraniach i zdjęciach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 widać podtopione ulice i brodzące w wodzie auta. "Bałtyk się przybliżył trochę" - napisał z Dźwirzyna Reporter 24.

Portal tvnmeteo.pl podaje, że liczne kałuże i nieprzejezdne ulice, ulewne deszcze pozostawiły także w Łazach. Strażacy interweniowali tam osiem razy, głównie przy zalaniach piwnic i dróg.

- Nie ma tutaj w Łazach w ogóle burzówki. Woda spływa ulicą, zalewa chodniki, ludzie nie mogą nimi przejść - powiedział Fabian Szymański, prezes Stowarzyszenia Kocham Bałtyk.

- U mnie zostało zalanych pięć domów. Wykładziny, meble, wszystko jest mokre. Wszystko trzeba odmalować i osuszyć - dodał.

Czytaj też na tvnmeteo.pl.

 

Autor: sj,ank//map,mz Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl