tvnpix

Wjechał motocyklem w rowerzystów. Interweniował śmigłowiec

Niemiec jadący motocyklem uderzył w mężczyznę i kobietę przeprowadzających rowery przez jezdnię w pobliżu Lęborka (woj. pomorskie). Ranni trafili do szpitala. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR. Informację oraz zdjęcia zamieścił portal remiza.com.pl.

 

Do wypadku doszło po godz. 15 kilometr za Lęborkiem w kierunku Słupska na drodze krajowej nr 6. "Motocyklista, obywatel Niemiec, wjechał w rowerzystów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przeprowadzali rowery przez jezdnię" - poinformował nas asp. sztab. Daniel Pańczyszyn, rzecznik prasowy lęborskiej policji.

Jak dodał, potrąceni rowerzyści ze złamaniami i obrażeniami ciała trafili do szpitali. Mężczyznę, który miał poważne obrażenia głowy zabrał śmigłowiec LPR.

Motocyklista miał lekkie otarcia. Był trzeźwy. "Zostanie przesłuchany w obecności tłumacza" - mówił policjant.

Utrudnienia w ruchu

"Będziemy wyjaśniać przyczyny wypadku. Między innymi to, z jaką prędkością jechał motocyklista. Czy poszkodowani przeprowadzali rowery, czy na nich przejeżdżali" - tłumaczył rzecznik.

Dodał, że na miejscu jest również prokurator. Prowadzone są oględziny.

"Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Potrwają jeszcze około godziny. Dla samochodów osobowych zostały wyznaczone objazdy. Ciężarówki muszą czekać" - dodał przed godz. 18 asp. sztab. Pańczyszyn.

Autor: js/dw